Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

IMG 0148

almanach 80

Maria Jolanta Batycka-Wąsik pracuje na rzecz Mieszkańców Gminy Lesznowola od 1992 roku, a od 1998 piastuje urząd Wójta Gminy. To właśnie jej inicjatywy i decyzje zaowocowały bardzo dynamicznym rozwojem Gminy Lesznowola. Na przestrzeni lat Lesznowola zmieniła swój charakter z typowo rolniczego na mieszkaniowo - usługowy. Gmina Lesznowola jest prawie w 100 procentach objęta miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego – proces ten został przeprowadzony już pod koniec lat 90. Na jej terenie działa ponad 5 tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym duże firmy z kapitałem zagranicznym.

W uznaniu zasług i pracy na rzecz samorządności w Polsce oraz budowania społeczeństwa obywatelskiego Maria Jolanta Batycka-Wąsik została uhonorowana wieloma odznaczeniami, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP, złotym medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju", Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej, srebrną odznaką „Przyjaciel Dziecka”, złotym i srebrnym medalem "Za Zasługi dla Policji", Odznaką Honorową Polskiego Związku Niewidomych, odznaką "Przyjaciel Niewidomych", odznaką "Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych", złotą odznaką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, honorowa odznaką Obrońców Ludności Polskiej na Kresach Południowo-Wschodnich II RP od Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, przez zarząd Główny ZOSP RP brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych Złotym Krzyżem za Zasługi dla Rozwoju Spółdzielczości Bankowej im. Ks. Piotra Wawrzyniaka, złotą odznaką „Za zasługi dla spółdzielczości bankowej im. Franciszka Stefczyka”, odznaką Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego, srebrnym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Odznaką Honorową za zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznaną przez Ministra Administracji i Cyfryzacji.
Zawsze uśmiechnięta profesjonalistka, która i w pracy i w życiu kieruje się zasadą „najważniejsi są ludzie”. Praca w samorządzie jest dla niej pasją.