Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

Zenon Reszka1

almanach 91

 

Ur. 31 sierpnia 1960 r., żonaty.
Ekonomista, ukończył Magisterskie Studia Menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność m.in. Finanse Publiczne.
W latach 1998-2002 radny Rady Miejskiej w Błoniu; pełnił funkcję członka Zarządu Miasta. Bezpartyjny.
Ponad dwadzieścia lat pracował w ZMP MERA-BŁONIE, odpowiadał m.in. za skuteczne wdrożenie i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001; ostatnio Kierownik w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Wieloletni działacz społeczny, m.in. członek zarządu Klubu Sportowego BŁONIANKA, ławnik Sądu Okręgowego w Warszawie.
Jego życiowym przesłaniem jest uczciwość, odpowiedzialność, konsekwencja i skuteczność.

Na stanowisko Burmistrza Błonia wystartował w 2006 r. - pełni tę funkcję trzecią kadencję. Za jego rządów, dzięki wielkiemu zaangażowaniu, ogromnej pasji i wizjonerskiemu podejściu Gmina Błonie zmieniła swoje oblicze. Wykonano szereg inwestycji: dokończono rozpoczętą rewitalizację uliczek wokół zabytkowego Rynku, sam Rynek wieńcząc multimedialną fontanną z włoskiego marmuru, wyremontowano Przychodnię Zdrowia, wybudowano parkingi (w tym duży w centrum Błonia z bezpośrednim dojściem do przychodni). Kolejną dużą inwestycją była budowa Centrum Kultury, które oddano do użytku w 2010 r. (ponad połowę wartości inwestycji 11 mln zł. pozyskano ze środków Unii Europejskiej). Dużym sukcesem było także pozyskanie ok. 11 mln. zł. ze środków unijnych na budowę 12 km. dróg na obszarach wiejskich. W kolejnych latach dochodziły nowe inwestycje, jak budowa popularnego Parku „Bajka”, Parku „Włoskiego z charakterystyczną gloriettą i zegarem słonecznym, budowa nowoczesnego przedszkola publicznego na 300 miejsc, czy otworzenie Domu Dziennego Pobytu SENIOR+. W roku 2015 Błonie zyskało Stadion Sportowy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wyremontowany został LKS OLYMP a przyległe korty zyskały zadaszenie. W tym czasie wyremontowany również został zabytkowy Dworek „Poniatówka”, w którym w maju 2018 r. staraniem władz otwarte zostało Muzeum Ziemi Błońskiej. Oprócz tych dużych inwestycji wykonano szereg innych, jak wyremontowanie i rozbudowa placówek szkolnych, budowa sal gimnastycznych, czy boisk sportowych (obecnie trwa rozbudowa dwóch szkół podstawowych: w Błoniu i w Bieniewicach oraz budowa Domu Kultury w Bramkach ). W trakcie budowy jest także największa gminna inwestycja, Centrum Sportu z halą widowiskową i basenem.