Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

herb powiat zach

almanach 92

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego
w Ożarowie Mazowieckim

ul. Poznańska 129/133
05-850 Ożarów Mazowiecki
www.pwz.pl
Centrala – 22 733 72 00
Fax.: – 22 733 72 01
Sekretariat Starosty/Wicestarosty - 22 733 72 02
Kancelaria - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Promocja Powiatu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rada Powiatu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Powiat Warszawski Zachodni dzięki swemu położeniu jest jednym z bardziej interesujących regionów w Polsce. Jest to region, w którym można odnaleźć ślady przeszłości, liczne zabytki architektury, jak również niezwykle atrakcyjne tereny turystyczno – rekreacyjne i inwestycyjne. Usytuowanie w centralnej części Województwa Mazowieckiego, za zachodnimi granicami Warszawy sprawia, że ma on doskonałe warunki dla rozwoju gospodarki. Na unikatowy wizerunek Powiatu Warszawskiego Zachodniego wpływa jego bezpośrednie sąsiedztwo z Kampinoskim Parkiem Narodowym, który obejmuje prawie całą północną część powiatu i zajmuje ponad 30% jego terytorium. Wyjątkowa wartość Parku polega na tym, że posiada on nie tylko walory przyrodnicze, jest to także skarbnica miejsc pamięci narodowej i stanowi niepowtarzalne miejsce relaksu dla mieszkańców i zmęczonych wielkomiejskim gwarem warszawiaków.
Gospodarczy rozwój powiatu w dużej mierze kształtował i nadal kształtuje bliskość stolicy. Znaczna część mieszkańców pracuje w Warszawie lub prowadzi działalność usługowo-produkcyjną, której odbiorcą jest stolica. Lokują się tu firmy transportowe, spedycyjne i celne. Rozwija się handel oraz sektor usługowy, hotelarstwo i agroturystyka, powstają kolejne bazy logistyczne, a także zakłady przetwórcze. Ze względu na atrakcyjne położenie, powiat cieszy się coraz większym zainteresowaniem także wśród inwestorów zagranicznych. W trosce o naszych mieszkańców i utrzymanie inwestorów poprzez doskonałą obsługę, w 2007 roku wdrożyliśmy w Starostwie System Zarządzania Jakością, zgodnie z normami ISO 9001:2009.
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego w celu podnoszenia standardów obsługi mieszkańców oraz potwierdzenia wizerunku urzędu otwartego i przyjaznego mieszkańcom wprowadziło szereg udogodnień. Został uruchomiony internetowy Portal Wydziału Komunikacji i Transportu. Kolejnym elektronicznym usprawnieniem dla osób odwiedzających Starostwo PWZ jest Internet WiFi, dzięki niemu interesanci mogą łączyć się z Internetem za darmo. Został również wprowadzony system szybkiego powiadamiania interesantów o możliwości odbioru prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, paszportu i decyzji administracyjnych. Mieszkańcy powiatu o terminie odbioru dokumentów powiadamiani są sms-em lub mailem. Starostwo PWZ podnosząc jakość i dostępność swoich usług uruchomiło oficjalną stronę powiatu na portalu społecznościowym Facebook.
W 2018 roku Powiat Warszawski Zachodni został uhonorowany zaszczytnym tytułem Stolica Kultury Mazowsza 2018, w XVII edycji konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Serdecznie zapraszamy Państwa do złożenia wizyty w Powiecie Warszawskim Zachodnim. Turyści odnajdą tu ciekawe ślady przeszłości, liczne zabytki architektury  i atrakcyjne tereny turystyczno - rekreacyjne. Na inwestorów czekają natomiast korzystne warunki inwestycyjne i rozbudowana infrastruktura, a na wszystkich serdeczność władz i mieszkańców powiatu.