Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

herb blonie

almanach 94

 

Urząd Miejski w Błoniu
05-870 Błonie
tel.: (+48 22) 725 30 04, 725 30 06
fax: (+48 22) 725 30 67
www.blonie.pl

 

Błonie to dynamicznie rozwijająca się ponad 20-tysięczna gmina (miasto i 32 sołectwa) usytuowana 20 km na zachód od Warszawy przy głównych trasach drogowo-transportowych na skrzyżowaniu drogi krajowej 92 (Moskwa – Berlin) z drogą nr 579, łączącą trasę gdańską z trasą katowicką. Przez tereny gminne przebiega międzynarodowa magistrala kolejowa E-20 wschód-zachód. Dwa kilometry od południowej granicy gminy przebiega autostrady A2 ze zjazdem do Błonia (węzeł komunikacyjny w Tłustem).
W ostatnim czasie Gmina Błonie przeżywa boom inwestycyjny. Aktywna polityka inwestycyjna i działania samorządu zaowocowały zwiększeniem budżetu o ponad 100%. W ostatnich latach oprócz budowy i modernizacji infrastruktury zarówno komunikacyjnej, jak i społecznej, czy rewitalizacji zieleni zrealizowano lub rozpoczęto realizację wielu nowych dużych inwestycji m.in. powstało nowoczesne Centrum Kultury, Stadion Sportowy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Dzienny Dom Pobytu Senior+, czy Muzeum Ziemi Błońskiej w odrestaurowanym Dworku „Poniatówka”. Obecnie trwa jedna z większych inwestycji - budowa Centrum Sportu, jako wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego obejmującego budynek hali sportowo – widowiskowej, budynek krytego basenu w raz z zapleczem techniczno – socjalnym, rekreacyjno – treningowym oraz pozostałą infrastrukturą towarzyszącą.
W ostatnich latach w Gminie Błonie wybudowano bijący rekordy popularności Park „Bajka” z kompleksem fontann usytuowany przy Centrum Kultury oraz drugi Park „Włoski” z ciekawą gloriettą i zegarem słonecznym. Powstało nowoczesne przedszkole na 300 miejsc, rozbudowana została Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu i Szkoły Podstawowej w Bieniewicach oraz budowa Domu Kultury w Bramkach. Na przestrzeni ostatnich lat powstały nowe boiska oraz liczne place zabaw i strefy aktywności na świeżym powietrzu. Ciekawą inwestycją jest wybudowany specjalny wybieg dla psów.
Błonie w ciągu ostatnich lat pozyskało wielu dużych inwestorów, do których należą m.in. Strefa Przemysłowa Błonie – Pass, Europolis, Prologis Park Błonie, Panattoni, FM Logistic, Pago, Soprema, Hillwood, P3 Logistic Parks, Mars Polska, Mc Donald’s.
Inwestorzy mogą liczyć na przyjazny stosunek ze strony Urzędu Miejskiego, który służy profesjonalną obsługą, przyspiesza rozwiązywanie wszelkich problemów oraz gwarantuje szybkie i skuteczne załatwienie spraw formalnoprawnych związanych z rozpoczęciem działalności.
W planach rozwoju władze zakładają nie tylko przyciągnięcie kapitału inwestycyjnego, budowę nowych zakładów, rozwój handlu i budownictwa, ale też wykorzystanie potencjału turystycznego. Możliwości rozwoju turystyki wiążą się z bliskością Kampinoskiego Parku Narodowego oraz malowniczością terenów wokół Błonia w dolinie Utraty.