Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

herb zabierzow

almanach 148

 

Urząd Gminy Zabierzów
Rynek 1
32-080 Zabierzów
tel. 12 283 07 00
fax: 12 285 21 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zabierzow.org.pl

 

Gmina Zabierzów jest jedną z największych i najpiękniejszych Gmin w Małopolsce. Liczy ponad 25 tys. mieszkańców. Wójtem Gminy Zabierzów od 2006 roku jest Elżbieta Burtan.
Gmina położona jest w południowej części Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej nad rzeką Rudawą, w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa. Zajmuje powierzchnię prawie 100 km2. W jej skład wchodzą 23 miejscowości. Na terenie Gminy znajduje się Tenczyński Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, obejmujący położone
w północnej części gminy Doliny: Bolechowicką, Kobylańską, Będkowską i Kluczwody. Natomiast w południowej części Gminy znajdują się Doliny Brzoskwinki i Aleksandrowicka. Bez wątpienia naturalne środowisko, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody stwarzają warunki do wspaniałego wypoczynku i rekreacji w zielonym otoczeniu.
Gmina posiada też doskonale rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjną. Na jej terenie znajduje się Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny z krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową a także kompleksy boisk sportowych, place zabaw, stadniny koni, miejsca wspinaczkowe oraz ciekawe i liczne szlaki turystyczne w tym znany szlak rowerowy „Orlich Gniazd”.
Gmina słynie też ze wspaniałych zabytków architektury sakralnej i dworskiej, m.in. kościoły: w Rudawie, Bolechowicach i Zabierzowie, dworki: w Karniowicach, Niegoszowicach, Bolechowicach, pałac w Balicach, a także pozostałości dworskiej zabudowy w Pisarach, Ujeździe i Aleksandrowicach. Kolejnym atutem jest też nowoczesna baza oświatowa oraz Samorządowe Centrum Kultury z szeroką ofertą dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Na dynamiczny rozwój Gminy wpływa dogodne położenie i szybkie połączenie komunikacje z Centrum Krakowa. Właśnie tutaj zlokalizowane są: Kraków Airport - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice, biznes park- nowoczesne centrum biurowe, węzeł autostrady A4, droga krajowa 79 oraz linia kolejowa. Gmina Zabierzów posiada aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną i komunikacyjną oraz atrakcyjną ofertę inwestycyjną. To między innymi dlatego jest perspektywicznym miejscem z ambicjami na dalszy dynamiczny i zrównoważony rozwój.
W 2015 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, ponieważ wtedy oddano do użytku ratusz i Rynek w Zabierzowie. Jest to miejsce spędzania czasu wolnego przez mieszkańców i turystów a także cyklicznych wydarzeń kulturalnych
i rekreacyjnych.
Gmina Zabierzów to gmina o bogatej historii, malowniczych jurajskich krajobrazach
a jednocześnie nowoczesnej infrastrukturze technicznej i komunikacyjnej. Miejsce przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów jak i inwestorów ze względu na bezpieczeństwo, wysoki standard życia, zielone otoczenie i duży potencjał inwestycyjny.

Zapraszamy do Gminy Zabierzów, bo Właśnie Tutaj warto
Zamieszkać, Zainwestować i Wypoczywać!