Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  
 • Od 18 kwietnia zaczną obowiązywać e-faktury

  Oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska, zmniejszenie liczby zatorów płatniczych oraz fałszywych faktur w obiegu – to tylko niektóre korzyści z e-fakturowania.

  Więcej…  
 • Ministerstwo Cyfryzacji tworzy interaktywną bazę samorządowych innowacji

  Samorządy wdrażające nowe technologie i innowacyjne rozwiązania powinny zgłosić swoje projekty do interaktywnej bazy innowacji, którą tworzy Ministerstwo Cyfryzacji.

  Więcej…  
 • V Europejski Kongres Samorządów

  W dniach 8-9 kwietnia 2019 w Krakowie odbędzie się V Europejski Kongres Samorządów będący platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.


  Podczas Kongresu przewidziany jest zróżnicowany program, na który składać się będzie siedem ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów, prezentacji oraz uroczystą galę.


  Szczegółowe informacje, w tym rejestracja dostępne są na stronie: http://www.forum-ekonomiczne.pl/v-europejski-kongres-samorzadow/

   

herb zabierzow

almanach 148

 

Urząd Gminy Zabierzów
Rynek 1
32-080 Zabierzów
tel. 12 283 07 00
fax: 12 285 21 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zabierzow.org.pl

 

Gmina Zabierzów jest jedną z największych i najpiękniejszych Gmin w Małopolsce. Liczy ponad 25 tys. mieszkańców. Wójtem Gminy Zabierzów od 2006 roku jest Elżbieta Burtan.
Gmina położona jest w południowej części Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej nad rzeką Rudawą, w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowa. Zajmuje powierzchnię prawie 100 km2. W jej skład wchodzą 23 miejscowości. Na terenie Gminy znajduje się Tenczyński Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, obejmujący położone
w północnej części gminy Doliny: Bolechowicką, Kobylańską, Będkowską i Kluczwody. Natomiast w południowej części Gminy znajdują się Doliny Brzoskwinki i Aleksandrowicka. Bez wątpienia naturalne środowisko, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody stwarzają warunki do wspaniałego wypoczynku i rekreacji w zielonym otoczeniu.
Gmina posiada też doskonale rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjną. Na jej terenie znajduje się Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny z krytą pływalnią, halą widowiskowo-sportową a także kompleksy boisk sportowych, place zabaw, stadniny koni, miejsca wspinaczkowe oraz ciekawe i liczne szlaki turystyczne w tym znany szlak rowerowy „Orlich Gniazd”.
Gmina słynie też ze wspaniałych zabytków architektury sakralnej i dworskiej, m.in. kościoły: w Rudawie, Bolechowicach i Zabierzowie, dworki: w Karniowicach, Niegoszowicach, Bolechowicach, pałac w Balicach, a także pozostałości dworskiej zabudowy w Pisarach, Ujeździe i Aleksandrowicach. Kolejnym atutem jest też nowoczesna baza oświatowa oraz Samorządowe Centrum Kultury z szeroką ofertą dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Na dynamiczny rozwój Gminy wpływa dogodne położenie i szybkie połączenie komunikacje z Centrum Krakowa. Właśnie tutaj zlokalizowane są: Kraków Airport - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice, biznes park- nowoczesne centrum biurowe, węzeł autostrady A4, droga krajowa 79 oraz linia kolejowa. Gmina Zabierzów posiada aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną i komunikacyjną oraz atrakcyjną ofertę inwestycyjną. To między innymi dlatego jest perspektywicznym miejscem z ambicjami na dalszy dynamiczny i zrównoważony rozwój.
W 2015 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności, ponieważ wtedy oddano do użytku ratusz i Rynek w Zabierzowie. Jest to miejsce spędzania czasu wolnego przez mieszkańców i turystów a także cyklicznych wydarzeń kulturalnych
i rekreacyjnych.
Gmina Zabierzów to gmina o bogatej historii, malowniczych jurajskich krajobrazach
a jednocześnie nowoczesnej infrastrukturze technicznej i komunikacyjnej. Miejsce przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów jak i inwestorów ze względu na bezpieczeństwo, wysoki standard życia, zielone otoczenie i duży potencjał inwestycyjny.

Zapraszamy do Gminy Zabierzów, bo Właśnie Tutaj warto
Zamieszkać, Zainwestować i Wypoczywać!