Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wielka Gala "30 lat Wolności RP"

  14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

  Więcej…  
 • Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji - seminarium 4 czerwca 2019

  Zapraszamy na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

  Więcej…  
 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  
 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  

Stanisław Jastrzębski 1 Kopia

almanach 117

 

Burmistrz Brzegu Dolnego, absolwent Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Prawa Inwestycyjnego (Uniwersytet Wrocławski) i Europejskiego Studium Finansowania Inwestycji Samorządu Terytorialnego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Na początku swojej kariery zawodowej zajmował się budownictwem wodnym. W 1991 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej. Z dolnobrzeskim samorządem związany od 1994 roku, kiedy został radnym drugiej kadencji w latach 1994-1998. Zasiadał w Radzie Miejskiej trzeciej kadencji, a w latach 1997-2007 pełnił funkcję zastępcy Burmistrza Brzegu Dolnego. 6 grudnia 2007 roku został powołany przez Premiera RP na stanowisko komisarza. 27 stycznia 2008 roku w wyborach samorządowych mieszkańcy powierzyli mu urząd Burmistrza Brzegu Dolnego, który sprawuje do chwili obecnej.