Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wielka Gala "30 lat Wolności RP"

  14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

  Więcej…  
 • Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji - seminarium 4 czerwca 2019

  Zapraszamy na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

  Więcej…  
 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  
 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  

DSC 2700 Edit

almanach 119

 

Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski z wykształcenia inżynier budownictwa, magister marketingu i zarządzania. W 2004 r. ukończył studium samorządu terytorialnego i gospodarki lokalnej. Posiada również uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego. Do głównych pasji Roberta Lewandowskiego należą piłka nożna, historia, turystyka, zagadnienia związane z rozwojem samorządu terytorialnego. Blisko 6 lat bierze aktywny udział w biegach i maratonach długodystansowych poczynając od 5 kilometrów aż do 42. Jest członkiem Żmigrodzkiego Klubu Biegacza „Sukces” i corocznie bierze udział w Żmigrodzkim Biegu Smoka na dystansie 10 km. W swojej karierze zawodnej pełnił funkcje: Burmistrza Gminy Żmigród - III kadencja, Wiceburmistrza Gminy Żmigród, Głównego Specjalisty do spraw Wodociągu Grupowego „Bychowo” (przez 6 lat).
Robert Lewandowski jest bardzo mocno związany ze społecznością gminy Żmigród oraz aktywnie działa na rzecz jej rozwoju i rozwoju samorządności. Pod jego kierownictwem Gmina Żmigród otrzymała wiele nagród i odznaczeń. Dzięki działaniom burmistrza, Gmina Żmigród odniosła ogromne sukcesy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Wiele inwestycji dofinansowanych zostało w wysokości 85% kosztu całkowitego projektu. W sumie ogólna kwota dotacji na wszystkie inwestycje wynosi ok. 18 mln zł. Gmina Żmigród rozwija się także pod względem przyrodniczym. Należy do Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, a także objęta jest programem Natura 2000. Wszelkie działania proekologiczne związane są z ochroną przyrody, jak np. projekt budowy instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców.
Poprzez działania burmistrza Roberta Lewandowskiego Gmina Żmigród rozwija się sportowo i kulturalnie. W partnerstwie z innymi gminami pracuje przy stworzeniu Północnego Centrum Rowerowego. Bardzo mocno wspierane są również kluby sportowe oraz wyróżniający się zawodnicy klubów, którym przyznawane są stypendia.
Dodatkowo wspólnie z Zespołem Placówek Kultury organizowane są wydarzenia kulturalno-rekreacyjne dla mieszkańców, jak m.in. Żmigrodzkie Dni Smoka, Festiwal Karpia i Lasu „Karp w Lesie”, Dożynki Gminne. Mocno wspierane są także inicjatywy organizacji pozarządowych, działających w gminie, i tak swoją renomą cieszy się np. Żmigrodzki Festiwal Kwiatów. Jednym z najważniejszych wydarzeń, jakie organizowane są pod patronatem Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego, jest charytatywny Bal Smoka. Co roku wybierana jest jedna, potrzebująca osoba z terenu gminy Żmigród, dla której organizowana jest zbiórka publiczna. Pod hasłem: Żmigrodzianie nie zostawiają żmigrodzian w potrzebie, aktywizowani są wszyscy przedsiębiorcy, wolontariusze oraz mieszkańcy gminy, by wspomóc swoich „sąsiadów”.