Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wielka Gala "30 lat Wolności RP"

  14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

  Więcej…  
 • Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji - seminarium 4 czerwca 2019

  Zapraszamy na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

  Więcej…  
 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  
 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  

burmistrz dobrzyca

almanach 120

 

Każdej gminie potrzebny jest włodarz, który rozumie oczekiwania i problemy mieszkańców, stawia na rozwój gminy i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim – burmistrz z powołania, człowiek pełen pogody ducha, oddany temu co robi i mieszkańcom.
Jarosław Pietrzak stanowisko wójta objął po raz pierwszy w 2006 r., natomiast na skutek przywrócenia Dobrzycy praw miejskich od 2014 r. pełni funkcję Burmistrza.
Dwukrotnie znalazł się w finałowej dziesiątce kandydatów do tytułu Wójt Roku – pierwszy raz w 2009 r. a następnie w 2012.

Liczne inwestycje przeprowadzone w gminie oraz ogromne zaangażowanie w podwyższanie standardu życia mieszkańców świadczą o całkowitym oddaniu się pełnionej funkcji.

Jarosław Pietrzak, to człowiek z pasją. Jego zainteresowania to sport, ogrodnictwo oraz wędkarstwo i podróże. Stawia na zdrowy styl życia i stara się go „zaszczepić” również u mieszkańców swojej gminy. Świadczy o tym jego współudział w Spartakiadach Mieszkańców Wsi Gminy Dobrzyca, Festynie Integracyjnym, Akcji „Wakacje na sportowo”. W 2017 r. podczas Gali Sportowa Polska, odebrał tytuł „Inwestor na Medal” w konkursie „Budowniczy polskiego sportu”. Nagroda ta została przyznana za liczne inwestycje w gminie mające na celu wzbogacenie bazy rekreacyjno – sportowej.

Prywatnie Jarosław Pietrzak jest mężem i ojcem. Żona – Ilona Pietrzak jest nauczycielką j. polskiego, córka – Zuzanna jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego.