Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wielka Gala "30 lat Wolności RP"

  14 czerwca w Sangate Hotel Airport odbyła się Wielka Gala "30 lat Wolności RP", organizowana przez Przedsiębiorcy.pl wraz z Mazowieckim Zrzeszeniem Handlu, Przemysłu i Usług.

  Więcej…  
 • Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji - seminarium 4 czerwca 2019

  Zapraszamy na seminarium pt.: "Zamówienia publiczne w dobie elektronizacji" które odbędzie się 4 czerwca 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73.

  Więcej…  
 • Samorządy podatne na ataki hakerów

  Systemy informatyczne i dane gromadzone przez urzędy samorządowe są słabo chronione i podatne na ataki hakerskie - wynika z raportu NIK na temat zarządzania bezpieczeństwem informacji w jednostkach samorządu terytorialnego. Izba apeluje m.in. do wojewodów o więcej kontroli w urzędach gmin i starostw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa informacji dla systemów teleinformatycznych oraz rejestrów publicznych.

  Więcej…  
 • Progresja podatkowa wzrośnie, ale niewiele

  Rząd wyda 10 mld zł na reformę, która ma obniżyć klin podatkowy dla najsłabiej zarabiających. W efekcie jednak wciąż będziemy wśród krajów z małymi różnicami obciążeń. Klin podatkowy w Polsce, czyli różnica między kosztami zatrudniania (wynagrodzenie netto, podatek i różne składki) a tym, co pracownik dostaje do ręki, nie jest wielki na tle innych krajów. Ale wyróżnia nas to, że klin jest praktycznie płaski. To znaczy, że relatywna wysokość obciążeń nałożonych na niskie zarobki jest prawie taka sama jak na wyższe płace. W 2018 r. było to odpowiednio 35,1 proc. i 36,3 proc. – wynika z danych OECD. Różnica w klinie wynosiła zaledwie 1,2 pkt proc.

  Więcej…  

wojt osilsko

almanach 122

 

Wójt Gminy Osielsko – Wojciech Sypniewski, mgr Zarządzania, we wczesnej młodości absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy
• lat prawie 62,
• mieszkaniec gminy od 1992 r.,
• od 1994 r. Radny Gminy Osielsko oraz członek Zarządu Gminy,
• od 1996 r. Wójt Gminy Osielsko,
• odznaczony i wyróżniany, między innymi:
- Srebrnym Krzyżem Zasługi,
- Złotą Odznaką Polskiego Związku Zapaśniczego,
- I miejscem w rankingu wydawnictwa „Wspólnota” za sukces kadencji 2010-2014,
- wysokimi miejscami w plebiscycie „Złota Setka Samorządów Pomorza i Kujaw” – II miejsce zdaniem przedsiębiorców,
- Honorową Odznaką Polskiego Związku Żeglarskiego,
- Medalem Polskiej Federacji Nordic Walking,
- oraz wieloma innymi,
• Członek Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz,
• przedstawiciel strony samorządowej w Komitecie Monitorującym RPO Województwa Kujawsko – Pomorskiego,
• były Prezes Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.
„Sukces w działaniach samorządowych osiąga się dzięki bieżącym kontaktom
z mieszkańcami, konstruktywnej współpracy z organem wykonawczym oraz jawnością działania. Dzięki prowadzeniu przez organy gminy spójnej polityki rozwoju przy aktywnej partycypacji mieszkańców udało się stworzyć gminę atrakcyjną do zamieszkania
i inwestowania.”
Mieszkańcy gminy akceptują kierunki rozwoju kreowane i realizowane przez Wójta Wojciecha Sypniewskiego. Wyrazem poziomu zaufania są wyniki bezpośrednich wyborów samorządowych – wybierany każdorazowo w I turze z wynikiem ok. 80% pełni z woli mieszkańców funkcję wójta czwartą kadencję.