Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

liderpolskiego samorzadu

herb torzym

Urząd Miasta i Gminy Torzym
66-235 Torzym, ul. Wojska Polskiego 32
województwo: lubuskie
powiat: sulęciński
tel. +48 68 341 30 12,  341 30 25,
fax +48 68 341 31 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http: www.torzym.pl
NIP: 927-14-52-983,  Regon: 000564880

 

Miasto i Gmina Torzym położona jest w woj. lubuskim, w powiecie sulęcińskim. Torzym to centrum administracyjne i gospodarcze gminy miejsko-wiejskiej. Miasto zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu dwóch dróg: z południa na północ gminę przecina droga z Krosna Odrzańskiego w kierunku autostrady A2 i Gorzowa, a z zachodu na wschód główny europejski szlak sieci transportowej TEN-T - autostrada A2 i droga krajowa nr 92, a także główny szlak kolejowy Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa. Oba szlaki zapewniają bezpieczne warunki podróżowania i transportu.

Dogodny układ komunikacyjny koleją mają mieszkańcy Torzymia, Gądkowa Wielkiego i Boczowa oraz sąsiadujące z nimi miejscowości w kierunku Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia. Istnieją dogodne połączenia drogowe ze wszystkimi miejscowościami w gminie, a także poza jej terytorium, drogami wojewódzkimi nr 138 i nr 139 oraz drogami powiatowymi i gminnymi.

Ten do niedawna typowo rolniczy obszar dzięki położeniu stał się magnesem dla rozwijania inwestycji, również o charakterze rekreacyjnym. Niegdyś rolnicza peryferyjna gmina, obecnie przeobraża się w nowoczesny, stale rozwijający się ośrodek o rozbudowującej się sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oświacie. Walory przyrodnicze, ukształtowanie terenu, dobra komunikacja i baza hotelowo-noclegowa są dodatkowym elementem zwracającym uwagę przedsiębiorcy i turysty.

Rozwijający się i wspierający swoich mieszkańców samorządu gminy potrafi na cele rozwojowe pozyskiwać znaczne środki z Unii Europejskiej i źródeł krajowych. 15 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących najciekawsze tereny gminy dla obszaru 645ha są ukłonem wobec ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i twórczych.

Jesteśmy gminą, która nowoczesne formy zarządzania przestrzenią realizuje w sposób przemyślany i zgodny z wolą mieszkańców. Łatwy dostęp do szerokopasmowej sieci internetowej i telekomunikacyjnej wskazuje rejon godny do zainwestowania
i zamieszkania.

maja land
Dzięki atrakcyjnemu położeniu przy ,,węźle Torzymia” autostrady A-2 gmina ma większe możliwości rozwoju. Przy samym zjeździe z autostrady zainwestowano w infrastrukturę obsługi podróżnych (stacje paliw, restauracje oraz hotel). majaland logo Ponadto dzięki bliskości Berlina, Poznania, Szczecina i Wrocławia w miejscowości Kownaty powstaje pierwszy w Polsce park rozrywki ,,Majaland” będący częścią przyszłego kompleksu turystycznego Holiday Park Kownaty. Przedsięwzięcie wpisuje się w cel rozwoju gminy w kontekście przyciągnięcia turystów. Niewątpliwie jest to przyjazny projekt do budowania nowej marki samorządu, mianowicie ,,Gmina przyjazna dzieciom”.

 

Galeria zdjęć: