Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wsparcie dla branży turystycznej w Polsce Wschodniej


  Wpływ branży turystycznej na polską gospodarkę stale rośnie. Najnowsze dane ukazują, że w 2016 roku wygenerowała ona 6% polskiego PKB.

  Wzrost ruchu turystycznego stymuluje rozwój przedsiębiorczości i innowacji, powoduje zwiększenie przychodów nie tylko firm obsługujących turystów, ale także samorządów lokalnych. To właśnie dlatego rozwój branży turystycznej wspierany jest zarówno z środków krajowych jak i funduszy unijnych.

  Więcej…  
 • Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowej X edycji naszego Plebiscytu

   

  Przypominamy, że ruszyła jubileuszowa - 10 edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu. Plebiscyt realizowany jest w ramach Programu Samorządowa Marka Roku. O wyjątkowości tej edycji świadczą nie tylko jej uczestnicy, ale również patroni i partnerzy, którym już dziś bardzo dziękujemy za to, że wspólnie z nami chcą pokazywać i promować dobre, samorządowe wzorce!


   

   
 • Polska Organizacja Turystyczna objęła Patronatem Honorowym kolejną edycję Programu Samorządowa Marka Roku

  Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna jest Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku, dlatego też chcemy nieco przybliżyć Państwu  jej działalność.

  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Celem POT jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. W celu wzmocnienia wizerunku polskiego produktu turystycznego POT współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. W ramach tej współpracy organizowany jest szereg kampanii, liczne imprezy promocyjne, seminaria, szkolenia a także druk wydawnictw promocyjnych o Polsce, które ukazują się w 12 językach. W ramach utworzonych konsorcjów produktowych promowana jest turystyka aktywna, uzdrowiskowa, biznesowa, kulinarna i wiejska. Zapraszani są do Polski zagraniczni dziennikarze i touroperatorzy, czego efektem są liczne artykuły o Polsce w zagranicznych mediach. Wiedza o tendencjach na światowym rynku turystycznym pozwala POT wyznaczać priorytety w polskiej turystyce.

  Zapewniamy, że będziemy jeszcze Państwa zapoznawać z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.

   
 • Poparcie Wojewodów dla Programu Samorządowa Marka Roku

  Urzędy Wojewódzkie oraz Wojewodowie również wspierają Program Samorządowa Marka Roku. Do zacnego grona Patronów Honorowych dołączyli:
  Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Artur Chojecki oraz Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak.

        

   

liderpolskiego samorzadu

herb torzym

Urząd Miasta i Gminy Torzym
66-235 Torzym, ul. Wojska Polskiego 32
województwo: lubuskie
powiat: sulęciński
tel. +48 68 341 30 12,  341 30 25,
fax +48 68 341 31 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http: www.torzym.pl
NIP: 927-14-52-983,  Regon: 000564880

 

Miasto i Gmina Torzym położona jest w woj. lubuskim, w powiecie sulęcińskim. Torzym to centrum administracyjne i gospodarcze gminy miejsko-wiejskiej. Miasto zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu dwóch dróg: z południa na północ gminę przecina droga z Krosna Odrzańskiego w kierunku autostrady A2 i Gorzowa, a z zachodu na wschód główny europejski szlak sieci transportowej TEN-T - autostrada A2 i droga krajowa nr 92, a także główny szlak kolejowy Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa. Oba szlaki zapewniają bezpieczne warunki podróżowania i transportu.

Dogodny układ komunikacyjny koleją mają mieszkańcy Torzymia, Gądkowa Wielkiego i Boczowa oraz sąsiadujące z nimi miejscowości w kierunku Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia. Istnieją dogodne połączenia drogowe ze wszystkimi miejscowościami w gminie, a także poza jej terytorium, drogami wojewódzkimi nr 138 i nr 139 oraz drogami powiatowymi i gminnymi.

Ten do niedawna typowo rolniczy obszar dzięki położeniu stał się magnesem dla rozwijania inwestycji, również o charakterze rekreacyjnym. Niegdyś rolnicza peryferyjna gmina, obecnie przeobraża się w nowoczesny, stale rozwijający się ośrodek o rozbudowującej się sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oświacie. Walory przyrodnicze, ukształtowanie terenu, dobra komunikacja i baza hotelowo-noclegowa są dodatkowym elementem zwracającym uwagę przedsiębiorcy i turysty.

Rozwijający się i wspierający swoich mieszkańców samorządu gminy potrafi na cele rozwojowe pozyskiwać znaczne środki z Unii Europejskiej i źródeł krajowych. 15 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących najciekawsze tereny gminy dla obszaru 645ha są ukłonem wobec ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i twórczych.

Jesteśmy gminą, która nowoczesne formy zarządzania przestrzenią realizuje w sposób przemyślany i zgodny z wolą mieszkańców. Łatwy dostęp do szerokopasmowej sieci internetowej i telekomunikacyjnej wskazuje rejon godny do zainwestowania
i zamieszkania.

maja land
Dzięki atrakcyjnemu położeniu przy ,,węźle Torzymia” autostrady A-2 gmina ma większe możliwości rozwoju. Przy samym zjeździe z autostrady zainwestowano w infrastrukturę obsługi podróżnych (stacje paliw, restauracje oraz hotel). majaland logo Ponadto dzięki bliskości Berlina, Poznania, Szczecina i Wrocławia w miejscowości Kownaty powstaje pierwszy w Polsce park rozrywki ,,Majaland” będący częścią przyszłego kompleksu turystycznego Holiday Park Kownaty. Przedsięwzięcie wpisuje się w cel rozwoju gminy w kontekście przyciągnięcia turystów. Niewątpliwie jest to przyjazny projekt do budowania nowej marki samorządu, mianowicie ,,Gmina przyjazna dzieciom”.

 

Galeria zdjęć: