Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

 • Wsparcie dla branży turystycznej w Polsce Wschodniej


  Wpływ branży turystycznej na polską gospodarkę stale rośnie. Najnowsze dane ukazują, że w 2016 roku wygenerowała ona 6% polskiego PKB.

  Wzrost ruchu turystycznego stymuluje rozwój przedsiębiorczości i innowacji, powoduje zwiększenie przychodów nie tylko firm obsługujących turystów, ale także samorządów lokalnych. To właśnie dlatego rozwój branży turystycznej wspierany jest zarówno z środków krajowych jak i funduszy unijnych.

  Więcej…  
 • Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowej X edycji naszego Plebiscytu

   

  Przypominamy, że ruszyła jubileuszowa - 10 edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Orły Polskiego Samorządu. Plebiscyt realizowany jest w ramach Programu Samorządowa Marka Roku. O wyjątkowości tej edycji świadczą nie tylko jej uczestnicy, ale również patroni i partnerzy, którym już dziś bardzo dziękujemy za to, że wspólnie z nami chcą pokazywać i promować dobre, samorządowe wzorce!


   

   
 • Polska Organizacja Turystyczna objęła Patronatem Honorowym kolejną edycję Programu Samorządowa Marka Roku

  Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna jest Patronem Honorowym Programu Samorządowa Marka Roku, dlatego też chcemy nieco przybliżyć Państwu  jej działalność.

  Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jest agencją rządową wspierającą podmioty, które zajmują się turystyką. Celem POT jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzone są zarówno w kraju jak i za granicą. W celu wzmocnienia wizerunku polskiego produktu turystycznego POT współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. W ramach tej współpracy organizowany jest szereg kampanii, liczne imprezy promocyjne, seminaria, szkolenia a także druk wydawnictw promocyjnych o Polsce, które ukazują się w 12 językach. W ramach utworzonych konsorcjów produktowych promowana jest turystyka aktywna, uzdrowiskowa, biznesowa, kulinarna i wiejska. Zapraszani są do Polski zagraniczni dziennikarze i touroperatorzy, czego efektem są liczne artykuły o Polsce w zagranicznych mediach. Wiedza o tendencjach na światowym rynku turystycznym pozwala POT wyznaczać priorytety w polskiej turystyce.

  Zapewniamy, że będziemy jeszcze Państwa zapoznawać z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej.

   
 • Poparcie Wojewodów dla Programu Samorządowa Marka Roku

  Urzędy Wojewódzkie oraz Wojewodowie również wspierają Program Samorządowa Marka Roku. Do zacnego grona Patronów Honorowych dołączyli:
  Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Pan Artur Chojecki oraz Wojewoda Dolnośląski - Pan Paweł Hreniak.

        

   

diament polskiego samorzadu logo

Herb Susz

Gmina Susz
ul. Józefa Wybickiego 6
14-240 Susz
tel. 55 278 60 15, 278 61 07
fax. 55 278 62 22
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.susz.pl

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Gminy Susz. Pojawienie się nowych inwestorów oraz rozwój lokalnych przedsiębiorców wpłynęły na wzrost powierzchni gruntów wraz z zagospodarowaniem o 152%.

Stale rosnąca powierzchnia gruntów, na których prowadzona jest działalność gospodarcza pokazuje, że przyjęta 7 lat temu strategia władz Gminy Susz przynosi oczekiwane rezultaty. – Jako główny cel naszych działań przyjęliśmy rozwój przedsiębiorczości. Wspieramy lokalne firmy, bo na ich rozwoju zyskują wszyscy. Prężnie działające przedsiębiorstwa to nowe miejsca pracy, wzbogacenie życia gospodarczego gminy oraz wzrost wpływów z podatków – mów Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski.

Efektem konsekwentnej polityki wspierania lokalnego biznesu jest dynamiczny rozwój przedsiębiorstw z terenu Gminy Susz. Firmy odważnie inwestują nie tylko w rozbudowę firmowych pomieszczeń i hal produkcyjnych, ale również w nowoczesne rozwiązania technologiczne, innowacyjne w skali kraju, a nawet kontynentu. Przykładem z terenu Gminy Susz może być firma Wylęgarnia Drobiu NORD-POL HATCHERY Danuta i Anatol Gerczak, w skład której wchodzi obecnie 10 ferm rodzicielskich indyków i jest to w zgodnej opinii fachowców z branży, najnowocześniejszy tego typu zakład w Europie.
Bardzo innowacyjne rozwiązania wprowadza również firma Bioelektra Group, która w swoim zakładzie w Różankach stosuje polską technologię mechaniczno-cieplnego przetwarzania odpadów komunalnych. Umożliwia ona ponad 90-procentowy odzysk surowców wtórnych, które poddawane są procesowi recyklingu i powtórnie zagospodarowane. W styczniu tego roku w Davos, dzięki głosom internautów z całego świata, Bioelektra Group otrzymała statuetkę ”The Circulars 2017”, a w czerwcu br. – stosowana przez firmę technologia przetwarzania odpadów została wybrana narodowym zwycięzcą z Polski w konkursie Energy Globe Award, nazywanym nagrodą Nobla w zakresie ochrony środowiska.

Nowe inwestycje firm z terenu gminy spowodowały wzrost dochodów własnych gminy. Rosną one systematycznie, rok do roku, o ponad 15%. Ekspansja lokalnych przedsiębiorców ma pośredni wpływ na inwestycje gminne, a tym samym – na poprawę jakości życia mieszkańców. - Stały wzrost dochodów własnych gminy pozwala śmielej patrzeć w przyszłość i w większym stopniu móc odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców. To nasze, wypracowane we własnym zakresie, środki finansowe i możemy przeznaczyć na realizację lokalnych celów, ważnych z naszego punktu widzenia. Komfort, który daje taka niezależność, jest nie do przecenienia – podsumowuje Burmistrz Susza.

 

Galeria zdjeć: