Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

  • Wielka Gala Wolności - 30 listopad 2024r

    Gala była upamiętnieniem wydarzeń, jakie miały miejsce w dniu 4 czerwca 1989 r., a które wywarły ogromny wpływ na rozwój polskiej przedsiębiorczości. Wielka Gala od ponad 20 lat to święto przedsiębiorców i samorządowców, ludzi świata nauki i kultury. Wielka Gala odbyła się pod hasłem: „Zaczęło się w Polsce”. To wydarzenia czerwca 1989 r. uruchomiły proces transformacji w Europie. Najpierw przecież był słynny skok przez mur, a dopiero później kolejny mur został zburzony w Niemczech.

    Więcej…  
  • Wielka Gala Polskiego Samorządu - 22 marca 2024

    Wielka Gala, była czasem do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami i samorządowcami, okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Była to również możliwość zaprezentowania swojego samorządu z jak najlepszej strony w oczach inwestorów, pokazania swoich dokonań oraz poszukiwania inspiracji w tworzeniu pozytywnego wizerunku gmin, miast, regionów i firm. Było to prawdziwe święto tych, którzy podjęli wyzwanie i odnieśli sukces. Piękna oprawa wyjątkowi goście uczyniły z Gali niezwykłe święto samorządu i biznesu.

    Więcej…  
  • Wielka Gala "Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP"

    24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.

    Więcej…  
  • Konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”

    24 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”.

    Więcej…  

Zenon Reszka1

almanach 91

 

Ur. 31 sierpnia 1960 r., żonaty.
Ekonomista, ukończył Magisterskie Studia Menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność m.in. Finanse Publiczne.
W latach 1998-2002 radny Rady Miejskiej w Błoniu; pełnił funkcję członka Zarządu Miasta. Bezpartyjny.
Ponad dwadzieścia lat pracował w ZMP MERA-BŁONIE, odpowiadał m.in. za skuteczne wdrożenie i funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001; ostatnio Kierownik w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Wieloletni działacz społeczny, m.in. członek zarządu Klubu Sportowego BŁONIANKA, ławnik Sądu Okręgowego w Warszawie.
Jego życiowym przesłaniem jest uczciwość, odpowiedzialność, konsekwencja i skuteczność.

Na stanowisko Burmistrza Błonia wystartował w 2006 r. - pełni tę funkcję trzecią kadencję. Za jego rządów, dzięki wielkiemu zaangażowaniu, ogromnej pasji i wizjonerskiemu podejściu Gmina Błonie zmieniła swoje oblicze. Wykonano szereg inwestycji: dokończono rozpoczętą rewitalizację uliczek wokół zabytkowego Rynku, sam Rynek wieńcząc multimedialną fontanną z włoskiego marmuru, wyremontowano Przychodnię Zdrowia, wybudowano parkingi (w tym duży w centrum Błonia z bezpośrednim dojściem do przychodni). Kolejną dużą inwestycją była budowa Centrum Kultury, które oddano do użytku w 2010 r. (ponad połowę wartości inwestycji 11 mln zł. pozyskano ze środków Unii Europejskiej). Dużym sukcesem było także pozyskanie ok. 11 mln. zł. ze środków unijnych na budowę 12 km. dróg na obszarach wiejskich. W kolejnych latach dochodziły nowe inwestycje, jak budowa popularnego Parku „Bajka”, Parku „Włoskiego z charakterystyczną gloriettą i zegarem słonecznym, budowa nowoczesnego przedszkola publicznego na 300 miejsc, czy otworzenie Domu Dziennego Pobytu SENIOR+. W roku 2015 Błonie zyskało Stadion Sportowy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, wyremontowany został LKS OLYMP a przyległe korty zyskały zadaszenie. W tym czasie wyremontowany również został zabytkowy Dworek „Poniatówka”, w którym w maju 2018 r. staraniem władz otwarte zostało Muzeum Ziemi Błońskiej. Oprócz tych dużych inwestycji wykonano szereg innych, jak wyremontowanie i rozbudowa placówek szkolnych, budowa sal gimnastycznych, czy boisk sportowych (obecnie trwa rozbudowa dwóch szkół podstawowych: w Błoniu i w Bieniewicach oraz budowa Domu Kultury w Bramkach ). W trakcie budowy jest także największa gminna inwestycja, Centrum Sportu z halą widowiskową i basenem.