Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

  • Wielka Gala Wolności - 30 listopad 2024r

    Gala była upamiętnieniem wydarzeń, jakie miały miejsce w dniu 4 czerwca 1989 r., a które wywarły ogromny wpływ na rozwój polskiej przedsiębiorczości. Wielka Gala od ponad 20 lat to święto przedsiębiorców i samorządowców, ludzi świata nauki i kultury. Wielka Gala odbyła się pod hasłem: „Zaczęło się w Polsce”. To wydarzenia czerwca 1989 r. uruchomiły proces transformacji w Europie. Najpierw przecież był słynny skok przez mur, a dopiero później kolejny mur został zburzony w Niemczech.

    Więcej…  
  • Wielka Gala Polskiego Samorządu - 22 marca 2024

    Wielka Gala, była czasem do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami i samorządowcami, okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Była to również możliwość zaprezentowania swojego samorządu z jak najlepszej strony w oczach inwestorów, pokazania swoich dokonań oraz poszukiwania inspiracji w tworzeniu pozytywnego wizerunku gmin, miast, regionów i firm. Było to prawdziwe święto tych, którzy podjęli wyzwanie i odnieśli sukces. Piękna oprawa wyjątkowi goście uczyniły z Gali niezwykłe święto samorządu i biznesu.

    Więcej…  
  • Wielka Gala "Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP"

    24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.

    Więcej…  
  • Konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”

    24 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”.

    Więcej…  

herb narewka

almanach 100

 

Urząd Gminy Narewka
ul. Białowieska 1, 17-220 Narewka
tel. 85/682-98-80; fax: 85/682-98-85
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
www.narewka.pl;
www.turystyczna.narewka.pl

Gmina Narewka usytuowana jest w malowniczej południowo-wschodniej części województwa podlaskiego i rozciąga się na 33.948 ha. Większość jej powierzchni stanowią lasy Puszczy Białowieskiej zgrupowane w ramach Obszaru Chronionego Krajobrazu, gdzie najcenniejsze tereny objęto ochroną Białowieskiego Parku Narodowego i rezerwatową. Północną część gminy zajmuje Zbiornik Wodny „Siemianówka” o pow. 3.250 ha powstały po spiętrzeniu wód rzeki Narew.
Ze względu na bogate walory przyrodnicze gmina dysponuje dużym i stale modernizowanym potencjałem turystycznym sprzyjającym rozwojowi różnorodnych form rekreacji, od agroturystyki poprzez turystykę krajobrazową po kwalifikowaną i specjalistyczną. Liczne szlaki turystyczne zarówno piesze, jak również rowerowe i wodne tworzą ciekawą sieć umożliwiającą dotarcie do miejsc najcenniejszych z punktu widzenia przyrody, kultury i historii. Gminne inwestycje w infrastrukturę i bazę rekreacyjną przyciągają zwolenników aktywnego wypoczynku. W sąsiedztwie Zbiornika Wodnego „Siemianówka” zlokalizowano uzbrojone tereny inwestycyjne pod budownictwo letniskowe, pensjonatowe i hotelarskie.
Dbałość o przyrodę zobowiązuje władze samorządowe do opracowywania programów rewitalizacyjnych oraz inwestowania w odnawialne źródła energii. Zastępuje się węglowe kotłownie olejowymi lub na gaz propan-butan, a także instalowane są pompy ciepła. Osobom prywatnym stworzono szansę instalacji kolektorów słonecznych do c.w.u. oraz paneli fotowoltaicznych. Już 110 gospodarstw domowych i 7 obiektów komunalnych korzysta z energii słonecznej, a kolejne 44 instalacje kolektorów słonecznych i 49 fotowoltaicznych są montowane. Prawie 80% mieszkańców korzysta ze zbiorczej kanalizacji sanitarnej, a dla zabudowy rozproszonej wybudowano 243 przydomowe oczyszczalnie ścieków. Sieć wodociągowa jest doprowadzona niemal do każdego gospodarstwa domowego. Wszystkie inwestycje infrastrukturalne i liczne wydarzenia kulturalno-sportowe są ukierunkowane na podniesienie komfortu życia mieszkańców, a mieszkają tu ludzie mili, otwarci na innowacje i jednocześnie podtrzymujący lokalne tradycje, dumni ze swojej historii i wielokulturowości.
Gmina Narewka to doskonałe miejsce do inwestowania. Na jej terenie funkcjonuje ponad 100 podmiotów gospodarczych, których zakres działania obejmuje zarówno działalność turystyczną i agroturystyczną, handlową, usługową, jak też z zakresu budownictwa, transportu i przeładunku. Przy zmodernizowanym kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce, z pełną obsługą fitosanitarną, zlokalizowano 29-hektarową Podstrefę Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W gminie funkcjonuje 8 terminali przeładunkowych towarów masowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury kolejowej z dostępem do „szerokiego” toru. Swoją działalność zainicjował również punkt przeładunkowy kontenerów w Chryzanowie. Działa zakład produkcyjny firmy Pronar Sp. z o.o., specjalizujący się w produkcji przyczep wielkogabarytowych i kół do pojazdów wolnobieżnych oraz zakład Ceramiki Budowlanej Lewkowo Sp. z o.o., producenta czerwonej ceramiki budowlanej. Gmina Narewka to doskonałe miejsce na ulokowanie biznesu z perspektywą współpracy z krajami Europy Wschodniej i Azji.
Samorząd lokalny stawia na zrównoważony rozwój, gdzie potrzeby gospodarki, środowiska naturalnego i mieszkańców wzajemnie się uzupełniają. Systematycznie inwestuje w przebudowę sieci dróg lokalnych, tworzy warunki do inwestowania i aktywnego relaksu dla osób starszych oraz modernizuje obiekty szkolno-przedszkolne. Gmina Narewka jest idealnym miejscem do zamieszkania dla tych, którzy szukają cichej i bezpiecznej przystani w pięknym otoczeniu przyrody.