Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

  • Wielka Gala Wolności - 30 listopad 2024r

    Gala była upamiętnieniem wydarzeń, jakie miały miejsce w dniu 4 czerwca 1989 r., a które wywarły ogromny wpływ na rozwój polskiej przedsiębiorczości. Wielka Gala od ponad 20 lat to święto przedsiębiorców i samorządowców, ludzi świata nauki i kultury. Wielka Gala odbyła się pod hasłem: „Zaczęło się w Polsce”. To wydarzenia czerwca 1989 r. uruchomiły proces transformacji w Europie. Najpierw przecież był słynny skok przez mur, a dopiero później kolejny mur został zburzony w Niemczech.

    Więcej…  
  • Wielka Gala Polskiego Samorządu - 22 marca 2024

    Wielka Gala, była czasem do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami i samorządowcami, okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Była to również możliwość zaprezentowania swojego samorządu z jak najlepszej strony w oczach inwestorów, pokazania swoich dokonań oraz poszukiwania inspiracji w tworzeniu pozytywnego wizerunku gmin, miast, regionów i firm. Było to prawdziwe święto tych, którzy podjęli wyzwanie i odnieśli sukces. Piękna oprawa wyjątkowi goście uczyniły z Gali niezwykłe święto samorządu i biznesu.

    Więcej…  
  • Wielka Gala "Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP"

    24 stycznia2020 r. w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się WIELKA GALA „SYLWETKI I MARKI 30-lecia WOLNOŚCI RP”, podczas której nagrodzone zostały podmioty, które świadczą o sile polskiej gospodarki: liderzy i marki, firmy i instytucje innowacyjne i rzetelne oraz ci, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat przyczynili się rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju.

    Więcej…  
  • Konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”

    24 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”.

    Więcej…  

herb twardogory

almanach 146

 

Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze
ul. Ratuszowa 14
56-416 Twardogóra
tel. 71 399 22 00
fax 71 315 81 42
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.twardogora.pl

Twardogóra jest gminą miejsko-wiejską o pow. 168 km2, na wschodnim krańcu województwa dolnośląskiego, ok. 50 km od Wrocławia. Tworzy ją miasto Twardogóra (6,7 tys. mieszk.) oraz 18 sołectw (ok. 13 tys. mieszkańców).Obszar gminy jest położony wśród Wzgórz Twardogórskich, a jej północna część wchodzi w skład Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy". Lasy stanowią 45% powierzchni gminy - kryją wiele wąwozów o baśniowym charakterze, a także - dużo głazów narzutowych.
Lokalny samorząd doskonale wykorzystuje szanse, jakie dają unijne dotacje - przeznacza je na infrastrukturę techniczna i społeczną, dzięki czemu standard życia w Gminie ulega znaczącej poprawie. W rankingu Europejski Samorząd, w kat. gmin miejskich i miejsko-wiejskich, Gmina Twardogóra uplasowała się na miejscu 14, co jest najlepszą lokatą wśród gmin Dolnego Śląska w tej kategorii.
Priorytetem samorządu jest tworzenie dobrych warunków do inwestowania i rozwoju społeczno-gospodarczego. Istnieje tutaj dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna i uzbrojone tereny pod budownictwo mieszkaniowe oraz inwestycyjne. Twardogóra jest jednym z liczących się w kraju ośrodkiem branży stolarsko-meblarskiej i tapicerskiej. Dysponuje dobrą bazą noclegową, a także kompleksem sportowym z pełnowymiarową halą sportowo-widowiskową, pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę nożną, boiskami Orlik, otwartym kąpieliskiem ze zjeżdżalniami i jacuzzi, (zimowym) otwartym lodowiskiem, torem do jazdy na rolkach, siłowniami (w tym terenowymi), strzelnicami, kortami tenisowymi i całoroczną wypożyczalnią rowerów z systemem atrakcyjnych i zróżnicowanych tras i ścieżek pieszo-rowerowych. Jest zatem wiele okazji do uprawiania sportu, aktywnego udziału w imprezach kulturalnych, rekreacyjnych, czy sportowych – nawet
o międzynarodowym charakterze. Najcenniejszym zabytkiem jest zespół pałacowo-parkowy w Goszczu. Bywa porównywany do Wilanowa i Poczdamu, dlatego Gmina postanowiła etapami rewitalizować sukcesywnie poszczególne budynki. W już wyremontowanych budynkach odbywają się ekspozycje w części byłej stajni, a przedstawienia teatralne i koncerty – w dawnym maneżu.
Twardogórska Bazylika Mniejsza pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, pełni funkcję Sanktuarium Maryjnego, ze słynącą łaskami i będącą celem pielgrzymek figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem.
Nasza społeczność żyje wieloma wydarzeniami kulturalnymi i społeczno-rekreacyjnymi oraz sportowymi. Wiele spośród tych wydarzeń to efekt indywidualnej aktywności i talentów naszych mieszkańców.

 

Zobacz prezentację gminy