Samorządowa Marka Roku

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

Zamknij

Aktualności

24 października na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Samorząd terytorialny. Społeczeństwo. Gospodarka. Przestrzeń”.

 

Jej organizatorami są Urząd Statystyczny we Wrocławiu wraz z Katedrą Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Centrum Badawczo-Rozwojowym Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

„Organizowana konferencja jest kontynuacją wieloletnich spotkań środowisk naukowych, partnerów gospodarczych, przedstawicieli samorządu terytorialnego i statystyki publicznej, którym bliskie są zagadnienia związane z kształtowaniem i monitorowaniem procesów rozwoju społeczno-gospodarczego w przestrzeni” – piszą w zaproszeniu organizatorzy. „Celem konferencji jest prezentacja dorobku środowiska naukowego oraz wyników badań prowadzonych przez statystykę publiczną, a także przegląd dobrych praktyk i dyskusja na temat przemian społecznych, gospodarczych i przestrzennych, zachodzących zarówno na poziomie regionalnym, jak i lokalnym. Ponadto zamierzeniem konferencji jest stworzenie platformy do dyskusji naukowców i przedstawicieli statystyki publicznej oraz jednostek samorządu terytorialnego nad determinantami kształtującymi współczesny rozwój społeczno-gospodarczy w różnej skali przestrzennej”.

 

Tematyka konferencji obejmuje w szczególności:

 

• rozwój przestrzenny w ujęciu lokalnym i regionalnym;
• polskie regiony i miasta wobec wyzwań współczesnej gospodarki;
• kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość w lokalnej i regionalnej przestrzeni społeczno-gospodarczej;
• rynki nieruchomości w miastach i ich instytucjonalne otoczenie;
• współczesne wyzwania stojące przed samorządem terytorialnym i administracją publiczną w procesie kształtowania i monitorowania procesów rozwoju społeczno-gospodarczego.

 

Szczegółowe informacje pod adresem: https://wroclaw.stat.gov.pl/seminaria-i-konferencje/konferencja-naukowa-samorzad-terytorialny-spoleczenstwo-gospodarka-przestrzen/

 

Źródło: http://samorzad.pap.pl/